0
 
 
KONCERT V OBRAZÁRNĚ

ABSOLVENTSKÝ A ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Proběhl ve středu večer. Malé vysvětlení ke slovu absolvent: v ZUŠ žáci nejprve absolvují I. cyklus, ten obnáší 7 let studia. Pokud se rozhodnou pokračovat, studují II. cyklus, což jsou další čtyři roky. Absolventi prvního nebo druhého cyklu pravidelně vystupují na absolventském a závěrečném koncertě. 

Velmi děkujeme našim středečním absolventům a dalším účinkujícím za velmi příjemný večer a připojujeme citát nejen pro ně:

'Hudba - jako déšť, kapka za kapkou proniká do srdce a oživuje jej.“ (Romain Rolland)


VÍCE ZDE
HRANÍ NA TRČKOVĚ NÁMĚSTÍ

MY VÁM TAKY…

To je název kapely, která hrála ve čtvrtek 15. 6. na Trčkově náměstí. Při prvním hraní (pro děti) se i tančilo, takže prostor se proměnil v docela slušnou diskotéku. Podvečerní hraní (pro dospělé) už se takto spontánní reakce nedočkalo, ale to zdaleka neznamenalo, že se posluchači nebavili. Bavili se, a výborně. Zásluhu měli samozřejmě hudebníci a zpěvačka, které byla nejen radost poslouchat, ale i sledovat. Také musíme ocenit výkon zpěváka (vedoucího skupiny – učitele Luboše Votroubka), který si to naplno užíval (a diváci s ním).

VÍCE ZDE
VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO OBORU

ÚČINKUJÍCÍ OPĚT ZAZÁŘILI

Ve čtvrtek 25. května proběhlo vystoupení tanečního oboru. Diváci byli (jako koneckonců každoročně) nadšeni celým programem, který tentokrát nesl název Člověk a Země. Téma nabídlo žákyním možnost nejen předvést své taneční umění, ale také ukázat, že pohybem se mohou vyjádřit i k vážným tématům. A to, že většinu účinkujících motto Člověk a Země zaujalo, je dalším obrovským plus našich mladých.

VÍCE ZDE
NEZMOKLI JSME!!!

ZUŠOPEN 2017

Proběhl 30. května a zúčastnily se ZUŠ (ne všechny, ale Opočno ano) z celé republiky. U nás se akce nesla v duchu lidových písní. Proč? Protože to byla právě lidová píseň, která slavila obrovské úspěchy při koncertě na konci dubna. Právem. Kdybyste se zeptali našich učitelů (hlavně zpěvaček), potvrdili by vám, že na počátku jejich výuky jsou vždy naše lidové písničky. Právě na nich se děti nejlépe naučí základy, na nichž se pak dá stavět vše ostatní. A samotná akce ZUŠOPEN? Původně měla být u Mariánského kostelíka a dlouho jsme tam vydrželi. Ale půl hodiny před začátkem už to na nebi vypadalo nadmíru povážlivě, ani aktuální radar neslibovali zázrak v podobě slunečné oblohy (naopak – sliby byly dost strašidelné). A tak se vše stěhovalo. Naštěstí se všichni diváci vměstnali a mohli se přesvědčit – ano, máme šikovné děti a krásné lidovky!

VÍCE ZDE
PŘI GENERÁLCE TO VYPADALO NA KOLAPS…

POPOVÝ KONCERT NA VÝBORNOU

Trocha „pomluv“ J ze zákulisí: V neděli 11. 5. se účinkující sešli v KND na generálce, kterou den poté líčila učitelka Petra Flígrová v těch nejchmurnějších barvách, protože se prý nedařilo téměř nikomu nic. Což byl problém, který vyřešila třemi slovy – nějak to dopadne… A dopadlo! V noci na pondělí si nejspíš všichni účinkující uvědomili, že koncert už se opravdu blíží (byl v pondělí od 18 hodin), takže se zázrakem pochlapili a při koncertě předvedli skvělé výkony. Pokud jste v závěru slyšeli obrovskou ránu, tak to spadl Petře obrovský kámen ze srdce. Ale asi jste to neslyšeli, protože pro samé aplaudování a bouřlivý potlesk vestoje se k vám ten padající balvan nemohl dostat. A tak se opět potvrdilo, že „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

VÍCE ZDE
UDĚLALI RADOST VŠEM

HRANÍ PRO MATEŘINKY A PRO SENIORY

Koncem dubna potěšil náš sbor nejmenší kamarády. Učitelka Pavlína Prudilová totiž přišla s nápadem zazpívat v mateřské škole. A když už zpěváčci zavítali do tamních končin, rozhodli se udělat radost i seniorům a zastavili se v domově důchodců. Známé písničky v podání pěveckého sboru a houslisty Josefa Součka se dětem samozřejmě líbily (to je vidět na fotografiích). Vystoupení v domově důchodců pak bylo zážitkem nejen pro seniory, ale i pro děti. Setkání dětí s babičkami a dědečky bývá zpravidla dojemné, z jakýchsi těžko postižitelných důvodů. Snad že si staří říkají – toto uteklo, vždyť to není tak dávno, co já…  A těch malých se možná na vteřinku dotkne myšlenka, která hned zase odejde – že bych někdy měl být takhle starý? Kdepak!!! Ale zpívá se pro ně hezky, je vidět, že se jim to líbí – to je fakt hezký pocit…

VÍCE ZDE
CO NÁŠ SBOR?

UŽ MÁ ZA SEBOU PRVNÍ ÚSPĚCH!!!

Na naší škole začal nedávno znovu fungovat dětský pěvecký sbor. Pracuje pod vedením učitelky Pavlíny Prudilové a už při prvním soutěžním vystoupení zaznamenal veliký úspěch. Letos se zúčastnil regionální přehlídky školních pěveckých sborů v Hradci Králové, kde se umístil na 2. místě a získal „Stříbrné pásmo“. Když už byl v Hradci, také se nám vyfotil. A pokud vám připadá, že jsou si děti něčím podobné, tak máte pravdu. Mají stejná trička (vlastní výroba – pod dohledem PavlínyJ). Přejeme našemu sboru, aby vydržel a aby mu tento úspěch dodal chuť do dalšího zpívání!!! 

VÍCE ZDE
VÝCHOVNÝ KONCERT 9. KVĚTNA.

TAK UŽ TO MÁME ZA SEBOU…

Už několik let probíhá výchovný koncert formou pohádky, jejíž součástí jsou výstupy žáků, kteří hrají na jednotlivé nástroje. Pokud by někoho zajímal počet zkoušek, tak ten je opravdu zajímavý – jede se totiž bez zkoušek, premiéra je zkrátka jedinou (přímo generální) zkouškou. Naštěstí to opět dobře dopadlo, a to nejen díky malým hudebníkům a hudebnicím, ale také učitelkám, které se vtělily do pohádkových postav. A rovněž díky dvěma učitelům, jimž byly opět svěřeny ženské role (na fotkách je určitě poznáte). Za fotky posíláme dík paní Radce Mecnerové.

VÍCE ZDE
NAŠE ÚSPĚCHY


GRATULUJEME A DĚKUJEME!!!

Jak se ve výuce měří úspěšnost? Většina zkušených pedagogů vám potvrdí, že za největší úspěch považují, když žák začne mít jejich předmět rád. A že je to také to nejtěžší a že pokud se to podaří, je napůl vyhráno. To platí i ve výuce na hudební nástroje. Denní cvičení je nutné, aby se žák naučil hrát, ale největším úspěchem je, když přijdou okamžiky, kdy si jde zahrát sám – protože má chuť nebo protože se mu některá skladba líbí, prostě – jen tak.

I v hudbě jsou však vyhlašovány soutěže. Pro ZUŠ je vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, letos to bylo ve hře na klavír, housle a kytaru. Jsme rádi, že můžeme pogratulovat a poděkovat našim žákům a jejich učitelům:

Klavír – Kristýna Bečvářová se umístila na 3. místě v okresní soutěži.

Housle – Josef Souček se umístil na 2. místě v okresní soutěži.

Kytara – Vojtěch Baše se umístil na 3. místě v okresní soutěži.

Největším úspěchem pak bylo 1. místo v okrese, které získala ve hře na kytaru Nikola Malenovská. Nikola postoupila do kraje, kde obstála ve velmi silné konkurenci a umístila se na krásném 2. místě.

Kromě soutěží vyhlašovaných ministerstvem se naši žáci zúčastnili i dalších klání. Nejprve to byl Karlovarský skřivan v Opočně, kde se ve svých kategoriích umístily na 3. místě Lucie Kupková a Nela Šmákalová, na 2. místo si dosáhly Eliška Matoušová a Adéla Piskorová. Eliška zároveň zvítězila v kategorii „populární hudba a muzikál“ a postoupila do národního kola. 


VÍCE ZDE
Zprávy
Upozornění
POZOR - V DOBĚ OD 12. DO 16. ČERVNA ODPADÁ NAUKA, PŘÍPRAVNÉ HUDEBNÍ NAUKY A SBOROVÝ ZPĚV. DŮVOD - PROBÍHAJÍ POSTUPOVÉ ZKOUŠKY.
 
          All rights reserved ZUŠ Opočno designed by otherwise.cz